Eğitim Yönetimi

EĞİTİM SEÇİMİNDE TEMEL KRİTERLER

İnsan kaynakları yönetimi ile ilgili çeşitli mail-forum gruplarında en çok tartışılan konulardan biri  "eğitim seçimi kriterleri"dir. Çünkü birbirine benzer nitelikte çok sayıda eğitim firması ve eğitimci, benzer içerikleri farklı koşul ve maliyetlerde sunuyorlar. Bunca seçenek arasında eğitim seçecek kişinin kafası da karışıyor.

Devamını oku: EĞİTİM SEÇİMİNDE TEMEL KRİTERLER

ÖRGÜTSEL HAFIZA VE ÖĞRENME

İnsan beyninin inanılmaz yetkinlikleri arasında hafızanın çok önemli bir yere sahip olduğu, sanırım apaçık ortadadır. Yaşanılan, aktarılan her şeyin kaydedildiği ve saklandığı, muazzam bir arşivdir hafızamız...

Devamını oku: ÖRGÜTSEL HAFIZA VE ÖĞRENME

EĞİTİM YÖNETİMİ

Eğitim yapılacak alan ve konuların belirlenmesi, eğitim programlarının geliştirilmesi, eğitim planının hazırlanması, çalışanların eğitim ihtiyaçlarının saptanması ve eğitim alacak olanların seçilmesi, eğitimlerin politika, plan ve programlar dahilinde icra edilmesi eğitim yönetiminin konusunu oluşturur.

Devamını oku: EĞİTİM YÖNETİMİ

BİLİNÇLİ STAJ YAPTIRMAK

Yaz tatili yaklaşırken üniversite öğrencileri staj yeri bulma telaşı yaşar. Okulda öğrendiklerinin iş yaşamındaki uygulamalarını görmek için kimileri zorunlu, kimileri gönüllü staj yapma peşindedir.

Devamını oku: BİLİNÇLİ STAJ YAPTIRMAK

EĞİTİM İÇERİĞİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ

Eğitim seçiminde en önemli kriterlerden biri, eğitim içeriğidir. Eğitimin ihtiyaca uygunluğunu saptamak için eğitim içeriğini doğru değerlendirmek gerekir.

Devamını oku: EĞİTİM İÇERİĞİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ

KROKİ

  

İLETİŞİM

Şemsettin Günaltay cad. No:87 / 11 Suadiye/İSTANBUL 

  • Tel: 0216 380 02 97
  • Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Web: www.mcozden.com